Donald Tramp Sülh Şurasının yekun qətnaməsini imzalayıb
ABŞ Prezidenti Donald Tramp Sülh Şurasının ilk iclasından sonra yekun qətnaməni imzalayıb.
"novoye-vremya.com" xəbər verir ki, yekdilliklə qəbul edilən qətnamə Şuranın işinə rəhbərlik edəcək maliyyə bütövlüyü və şəffaflıq prinsiplərini müəyyən edir.
Prezident Tramp, sədr kimi, Şuranın kvorumunun iştirakı ilə qətnaməni imzalayıb: "İnanıram ki, bu, karyeramızda bəlkə də ən vacib günlərdən biridir. Biz Qəzzada nizam-intizam yaradacağıq, onu uğurlu, dinc və təhlükəsiz edəcəyik. Bəlkə də daha da irəli gedib dünyanın qaynar nöqtələrinə diqqət yetirəcəyik - bunun öhdəsindən asanlıqla gələ bilərik. Bu, güclü və parlaq insanların fantastik bir qrupudu. Qəzzanı uğur, təhlükəsizlik və birlik nümunəsinə çevirəcəyik", - Tramp görüşün sonunda deyib.
ABŞ prezidenti əlavə edib ki, BMT-nin böyük potensialı mövcuddur, lakin bu təşkilatın əhəmiyyətli dəstəyə ehtiyacı var: "Düşünürəm ki, bunu tezliklə etməyə başlayacağıq. Biz bu iş üzərində qətiyyətlə çalışacağıq və üzərində işləyəcəyik".